Skip to main content
Marka Tescil

Marka Tescil Logo Boyutu Nedir?

By Ocak 16, 2022Ocak 17th, 2022No Comments

Marka Tescil Logo Boyutu Nedir?

Marka Tescil Logo Boyutunda Tescil Edilecek Markanın; 591×591 Piksel Boyutunda, Kare RGB formatında, 300 DPI çözünürlükte, JPG çıktı uzantılı ve en fazla 1 MB dosya büyüklüğünde olmalıdır.

marka tescil logo boyutu nedir 01

Marka Nedir?

Marka; Tescil edilecek ve marka olarak korunacak kelime, harf öbeği, şekillerden oluşabilen görsellerdir. Marka Tescil Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra Başvurulan Marka üzerinde değişiklik yapılması maalesef mümkün değildir.

Marka Tescili için istenilen görsel özelliklerini taşımayan marka örnekleri otomatik olarak gerekli formata dönüştürülmesi gerekmektedir. Örneğin; (550×550 piksel, maksimum 900×900 piksel ebatlarında olan marka örnekleri 591×591 piksel ebatına dönüştürülmelidir.)

Markalar hem şekil+kelimeden oluşur, Marka başvurularında marka logosu ve markanın kelime olarak yazılışı aynı anda tescil almaktadır.

Marka Tescil Logo Boyutunu ayarlayabileceğiniz program önerimiz Photoshop olacaktır, çok basit bir işlem ile markanızın tescil logo boyutunu düzenleyebilir ve çıktısını istenilen ölçülerde alabilirsiniz.

Marka Tescil Logo Boyutunuzu ayarlamak ve konu hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızdan ücretsiz destek ve bilgi alabilirsiniz 🙂 Detaylı Bilgi için Bize Ulaşın